Prenumerera
 
Gå till föregående vecka
v 13  
Gå till nästa vecka

Tid Kurs Lokal Typ Egen text Personal Klass
13:00 - 17:00 Thanos Informatikmöte
15:00 - 17:00 ErikStemme English and techical comm..1 Rebecca Bergman
17:00 - 19:00 Quark Rebecca Bergman
09:00 - 12:00 Intercultural communication II Quark Föreläsning, Introduktion Nataliya Berbyuk Lindström N2CMN-1-GU
09:30 - 12:00 Besk Johan Lundin
10:00 - 12:00 Examensarbete Torg Grön Föreläsning Skriva CV Ellen Fernell Foufa N1SYS-3-GU
10:00 - 12:00 Interaktionsdesign Torg Orange Föreläsning N1SYS-2-GU
10:00 - 12:00 Tillämpade forskningsmetoder och design för informationsteknik och lärande Piazza Presentation Marisa Ponti S2ITL-1-GU
10:15 - 12:00 Engelska Torg Blå Föreläsning TIELL-1
10:15 - 12:00 Metod 2 och projekt SteveJobs Föreläsning Pierre Gander N1KOG-2-GU
13:00 - 16:00 Intercultural communication II Torg Orange Föreläsning Re-cap Nataliya Berbyuk Lindström N2CMN-1-GU
13:00 - 15:00 Theory & Practice of Science SteveJobs Seminarium Sven Andersson Diploma-IT
13:00 - 15:00 Tillämpade forskningsmetoder och design för informationsteknik och lärande Piazza Föreläsning Marisa Ponti S2ITL-1-GU
13:00 - 15:00 Quark Slutseminarium Sofia Serholt
13:00 - 16:00 Torg Grön APT
13:15 - 15:00 Engelska Torg Blå Föreläsning TIDAL-1
13:15 - 16:00 Metod 2 och projekt Torg 3 Projekt Grupparbete Pierre Gander N1KOG-2-GU
15:00 - 17:00 Thanos SVP Programmöte
09:00 - 12:00 Intercultural communication II Quark Föreläsning Taxonomies. ICC in business Nataliya Berbyuk Lindström N2CMN-1-GU
10:00 - 12:00 Examensarbete Torg Blå Föreläsning Tips och råd uppsatsskrivande Dick Stenmark N1SYS-3-GU
10:00 - 12:00 Interaktionsdesign Torg Orange Föreläsning N1SYS-2-GU
10:00 - 12:00 Besk ITLGU programme board meeting
13:00 - 15:00 Examensarbete Torg Blå Föreläsning Skriva kandidatuppsats Marie Eneman N1SYS-3-GU
13:00 - 16:00 Thanos Informatiks högre seminarier
13:15 - 16:00 Marin kommunikation ErikStemme Lektion, Obligatorisk #31-50, Lab SMCP 1 Annamaria Gabrielli TSJKL-1
16:00 - 17:00 Design av användarupplevelser Quark Discussion MPIDE-1, MPIDE-2
09:15 - 12:00 Marin kommunikation ErikStemme Lektion, Obligatorisk #1-10 + #51-60, Lab SMCP1 Annamaria Gabrielli TSJKL-1
10:00 - 12:00 Communication technology Quark Föreläsning Litterature seminar, lecture Jonas Landgren N2CMN-1-GU
10:00 - 12:00 Interaktionsdesign Torg Orange Föreläsning Alan B Carlson N1SYS-2-GU
10:00 - 12:00 Systemutvecklingsprojekt Torg Grön Introduktion Anna-Lena Fredriksson, Juho Lindman N1SYS-1-GU
10:15 - 12:00 Metod 2 och projekt SteveJobs Föreläsning Pierre Gander N1KOG-2-GU
11:00 - 12:00 Digitala redskap för kommunikation och lärande Piazza Introduktion Fredrik Bergstrand, Johan Lundin, Wolmet Barendregt S2ITL-1-GU
13:00 - 15:00 Communication technology Torg Orange Föreläsning Litterature seminar, lecture Jonas Landgren N2CMN-1-GU
13:00 - 15:00 Systemutvecklingsprojekt Torg Grön Föreläsning Juho Lindman N1SYS-1-GU
13:00 - 15:30 SteveJobs Lic seminarium Kajsa Nalin
13:15 - 17:00 Human-centred design Quark MPIDE-1, MPIDE-2
13:15 - 16:00 Metod 2 och projekt Torg 3 Projekt Grupparbete Pierre Gander N1KOG-2-GU
14:00 - 16:00 Artificiell intelligens 1: Torg Blå Föreläsning Biologiska AI-algoritmer 1 Claes Strannegård N1KOG-1-GU
15:00 - 19:00 ErikStemme English and techical comm..1 Rebecca Bergman
16:00 - 17:00 Artificiell intelligens 1: Torg Blå Övning Övning Claes Strannegård N1KOG-1-GU

  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.

 
Artificiell intelligens 1:
 
Communication technology
 
Design av användarupplevelser
 
Digitala redskap för kommunikation och lärande
 
Engelska
 
Examensarbete
 
Human-centred design
 
Interaktionsdesign
 
Intercultural communication II
 
Marin kommunikation
 
Metod 2 och projekt
 
Systemutvecklingsprojekt
 
Theory & Practice of Science
 
Tillämpade forskningsmetoder och design för informationsteknik och lärande




Hämta nästa sida