Prenumerera
 
Gå till föregående månad
Apr  
Gå till nästa månad

v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 27/3
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, HB4, Föreläsning, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 28/3
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Autonoma robotar, MB, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group A, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
13:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 29/3
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 30/3
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group B, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
Autonoma robotar, EA, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KC, Gästföreläsning, Elin Götmark, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 13 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 31/3
Systemidentifiering, EL41, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Autonoma robotar, EA, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 3/4
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, HC4, Föreläsning, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
17:00
15:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 4/4
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Autonoma robotar, MB, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group A, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 5/4
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 6/4
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group B, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
Autonoma robotar, EA, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
v 14 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 7/4
Systemidentifiering, ES51, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Autonoma robotar, EA, Föreläsning, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 10/4
Omtentamensperiod/Re-exams days
00:00
00:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 11/4
Omtentamensperiod/Re-exams days
00:00
00:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 12/4
Omtentamensperiod/Re-exams days
00:00
00:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 13/4
Självstudier/ Self studies
00:00
00:00
v 15 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 14/4
Långfredag/Good Friday
00:00
00:00

v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 17/4
Annandag påsk/Whit Monday
00:00
00:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 18/4
Självstudier/ Self studies
00:00
00:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 19/4
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EA, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 20/4
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Tutorial, MPSYS-1
11:45
10:00
v 16 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 21/4
Systemidentifiering, ES51, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
17:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 24/4
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Inbyggda styrsystem, HC4, Föreläsning, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
17:00
15:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 25/4
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
11:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 26/4
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group A, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 27/4
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group B, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
v 17 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 28/4
Systemidentifiering, ES51, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 1/5
Första maj
00:00
00:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 2/5
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
11:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
14:00
12:30
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group A, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
13:15
Entreprenörskapsdagen, RunAn
20:00
15:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 3/5
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
14:00
12:30
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
15:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 4/5
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group B, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
v 18 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 5/5
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 8/5
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, HC4, Föreläsning, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 9/5
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 10/5
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 11/5
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
17:00
13:15
v 19 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 12/5
Systemidentifiering, ES51, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 15/5
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, HC4, Föreläsning, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
Inbyggda styrsystem, ES52, Konsultationstid, MPSYS-1
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 16/5
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group A, MPEPO-1, MPSYS-1
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 17/5
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EE, Föreläsning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, F-T7203, F-T7204, Datorlaboration, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 18/5
Inbyggda styrsystem, HB2, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, Laborationstid, Group B, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
08:00
Inbyggda styrsystem, ML1, ML2, ML3, Handledning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF21, Lektion, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2, grupp2
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, MVF24, MVF25, Datorlaboration, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
15:00
13:15
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
17:00
13:15
v 20 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 19/5
Systemidentifiering, ES51, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
11:45
10:00
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar, Euler, Föreläsning, Ann-Brith Strömberg, MATGRUND, MPALG-2, MPCAS-2, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, EL41, EL42, EL43, Handledning, MPSYS-1
17:00
15:15

v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Måndag 22/5
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Övning, MPEPO-1, MPSYS-1
09:45
08:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EC, Handledning, Övning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Inbyggda styrsystem, EA, EF, HC1, Redovisning, MPSYS-1
15:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
Inbyggda styrsystem, EB, HA2, HA3, Redovisning, MPSYS-1
17:00
15:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Tisdag 23/5
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Föreläsning, MPSYS-1
09:45
08:00
Systemidentifiering, ES53, Föreläsning-lektion, MPSYS-1
11:45
09:00
Händelsediskret styrning och optimering, EB, Övning, MPSYS-1
11:45
10:00
Autonoma robotar, F7105A, Laboration, MPCAS-1, MPCAS-2, MPSYS-1
17:00
13:15
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering, KE, Föreläsning-lektion, Alexey Geynts, MATGRUND, MPENM-1, MPSYS-1, TKTEM-2
17:00
15:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Onsdag 24/5
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EF, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
11:45
10:00
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar, EF, Handledning, MPEPO-1, MPSYS-1
15:00
13:15
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Torsdag 25/5
Kristi himmelsfärdsdag
00:00
00:00
v 21 
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fredag 26/5
Självstudier/Self studies
00:00
00:00

  Ändrade inom de senaste 7 dagarna.

 
Autonoma robotar
 
Händelsediskret styrning och optimering
 
Inbyggda styrsystem
 
Kraftelektroniska komponenter och deras tillämpningar
 
Linjär och heltalsoptimering med tillämpningar
 
Ordinära differentialekvationer och matematisk modellering
 
Systemidentifiering
 
Information